Piękne, równe zęby

ImageUśmiech jest ważnym elementem, który zjednuje nam przychylność innych ludzi, a także pomaga wyrażać pozytywne emocje. Jednak jeśli zęby nie są zdrowe, równe i białe, wiele osób powstrzymuje się przed uśmiechem. Tymczasem współczesna stomatologia może bez problemu pomóc nam odzyskać pewność siebie.

Udając się do dentysty, można skorzystać z wyjątkowo szerokiej oferty różnorodnych usług. Stomatolodzy pomagają profilaktycznie dbać o zęby i jamę ustną, a także przeprowadzają specjalistyczne leczenie, gdy takie okazuje się konieczne. Swój rozkwit przeżywa również stomatologia estetyczna Poznań i inne duże miasta to miejsca, gdzie szczególnie trzeba dbać o swoją prezencję, a zadbane zęby stanowią jej ważny element. Liczne gabinety stomatologiczne oferują wiele zabiegów, które mają na celu sprawić, że zęby będą miały odpowiednią barwę, a także były idealnie równe.

Jeszcze niedawno na leczenie ortodontyczne, a co za tym idzie uzyskanie równych zębów, dentyści decydowali się tylko u dzieci, zaś dziś każdy może już z niego skorzystać. Trzeba pamiętać, że nie jest to jedynie kwestia estetyki, ale też tego, że wady zgryzu sprzyjają pojawieniu się próchnicy, powodują nierówne ścieranie powierzchni zębów, problemy z gryzieniem czy paradontozę. Dziś na szczęście stomatolog może naprawić nawet najgorzej ustawiony zgryz. Jest jednak jeden warunek – kości szczęki oraz żuchwy muszą być w dobrym stanie. Przed rozpoczęciem prostowania zgryzu czy pojedynczych zębów konieczne jest wyleczenie istniejących dolegliwości. Często potrzebne jest leczenie kanałowe w mikroskopie czy usunięcie zęba, by móc rozpocząć kurację. Nowoczesne aparaty są wygodne, wizyty u specjalisty mogą być znacznie rzadsze niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu, a efekty leczenia pojawiają się szybciej.

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s